Jak otworzyć biuro nieruchomości

Ocena kursu:
5.0/5
Średnia ocena: 4.95 / 5
Oceniło: 22 uczniów

O kursie

Zakładanie biura nieruchomości to bardzo ekscytujący moment prawie dla każdego. W końcu jest to moment, w którym jesteśmy kapitanem czasami na małej łodzi czasami na statku. W obu przypadkach odpowiedzialność jest po naszej stronie. Warto się do tego procesu przygotować. Ustalenie przynajmniej zarysu strategii działania, najbliższych realnych celów oraz wizji jaką mamy na naszą firmę potrafi w zdecydowany sposób ograniczyć potknięcia i problemy, które najczęściej pojawiają się właśnie w pierwszej fazie prowadzenia własnego biznesu. Kurs online w formie wideo. Jest to praktyczne szkolenie składające się z 24 lekcji tematycznych, które przeprowadzą Ciebie przez wszystkie najważniejsze procesy prowadzenia agencji nieruchomości. Szkolenie zakończone jest symulacją przykładowego kosztorysu wraz z podaniem kwoty, jaką warto mieć odłożoną na ten cel.

 

Biura nieruchomości stają się coraz popularniejsze

 

W ciągu ostatnich kilku lat zawód agenta nieruchomości a co za tym idzie także biura nieruchomości stały się coraz popularniejsze. Rozwój rynku nieruchomości oraz technologii spowodował, że prezentowanie nieruchomości coraz odważniej pojawia się także w telewizji oraz prasie. Dodatkowo możliwość osiągania wysokich zarobków spowodowało, że zawód ten coraz bardziej staje się zawodem premium. Jest to idealny czas na założenie własnej agencji nieruchomości, póki jeszcze nie nastąpił przesyt rynku. Najprawdopodobniej za kilka lat chętnych do pracy w tak prestiżowym zawodzie może być zdecydowanie więcej dlatego bezpiecznie być już wtedy na rynku wraz z ugruntowaną pozycją.

 

Jak założyć biuro nieruchomości

 

Zakładając biuro nieruchomości jedni rozpoczynają od ustalenia nazwy inni zaś właśnie na tej nazwie kończą, koncentrując się w pierwszej kolejności na wizji i misji, jaką chcą nieść wraz z założeniem swojej firmy. Każdy z tych aspektów jest niezwykle ważny i są to w zasadzie te czynniki, które odróżniają od siebie poszczególne agencje nieruchomości. Na tym etapie warto sobie zadać pytanie: co tak naprawdę mnie wyróżni spośród istniejących już biur nieruchomości, co spowoduje, że klienci będą chcieli skorzystać z moich usług.

Czy anglojęzyczna nazwa agencji nieruchomości działającej w Polsce to dobry pomysł? Jakie nazwy są łatwiejsze do zapamiętania dla osób, które mogą nas w przyszłości polecać?

Jak założyć biuro nieruchomości kurs

 

Prowadzenie biura nieruchomości

 

W pojedynkę czy zespołowo? Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Często osoby, które planowały spokojnie prowadzić biuro nieruchomości w formie jednoosobowej, tak dobrze rozwinęły firmę, że po jakimś czasie decydowały się skalować swój biznes powiększając zespół o kolejne osoby. Są także osoby, które od razu mają nastawienie, aby budować zespół i swoją rolę od początku widzą na stanowisku managerskim.

 

Jak otworzyć biuro nieruchomości i przetrwać najtrudniejsze początki

 

Pierwszy rok w każdej firmie to najtrudniejszy okres, szczególnie gdy jest to nasza pierwsza firma. Nie inaczej jest w przypadku świeżo założonego biura nieruchomości. Przez pierwsze miesiące jesteśmy niesieni adrenaliną i satysfakcją, która mobilizuje nas, aby pracować prawie 24h na dobę, po czym powoli wkrada się rozglądanie za efektami naszej pracy. Właśnie te efekty są najlepszym paliwem dla dalszego działania. I nie chodzi tutaj o lajki i słowa uznania od znajomych a o wymierne wyniki finansowe. Im lepiej się przygotujemy do prowadzenia naszej firmy, im szybciej przewidzimy ewentualne zagrożenia oraz słabe strony tym łatwiej sobie z tym poradzimy.

 

Kto najczęściej decyduje się na zakładanie biura nieruchomości?

 

Są to najczęściej trzy grupy ludzi. Pierwszą grupą są to osoby, którym podoba się ten zawód z obserwacji i chcą zostać agentami nieruchomości, ale mają na tyle silną potrzebę tworzenia, że nie chcą pracować w innej agencji nieruchomości, tylko od razu chcą zacząć u siebie. Drugą grupą są osoby, które prowadzą lub prowadziły inne biznesy i chcą także spróbować swoich sił w nieruchomościach. Trzecią i chyba najczęstszą grupą są osoby, które pracowały w agencji nieruchomości, poznały ten rynek i chcą otworzyć swoje biuro nieruchomości. Każda z grup posiada silne strony, ale na każdą z tych grup mogą czekać przykre niespodzianki. Najbardziej narażone na nie są osoby, które mają doświadczenie w pracy agenta nieruchomości. Prowadzenie biura nieruchomości to zdecydowanie więcej niż praca agenta nieruchomości „na swoim” Dochodzi tutaj sporo obowiązków i odpowiedzialności. Trzeba się tutaj także mierzyć z kosztami stałymi i zmiennymi. Podejmować często ryzykowne decyzje a co najważniejsze brać ryzyko na siebie.

 

Jak założyć agencję nieruchomości

 

Kurs jak otworzyć biuro nieruchomości

 

Podczas tego szkolenia zostaną omówione najważniejsze etapy zakładania i prowadzenia biura nieruchomości. Od ustalenia strategii po wybór odpowiedniej formy prawnej, form rekrutacji czy podstawowym kosztorysem wydatków. Omówione zostaną także podstawy marketingu, które pomogą w budowaniu rozpoznawalności firmy od samego jej początku. Prawie każdy decydując się na założenie swojego biura nieruchomości, miał wiele obaw oraz znaków zapytania. Ci, którzy podchodzili do tego pochopnie, musieli zmierzyć się z problemami. Ci, którzy się do tego przygotowali, mieli zdecydowanie łatwiej. Wiele takich firm działa cały czas z roku na rok rozwijając się finansowo i wizerunkowo. Z odpowiednim przygotowaniem okazuje się, że nie jest to takie trudne.

Jeśli marzysz o prowadzeniu własnej agencji nieruchomości to po prostu zrób to!

UWAGA – Jeśli planujesz otworzyć biuro nieruchomości i w związku z tym starasz się o dotację z Urzędu Pracy na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej, to możliwe jest sfinansowanie tego oraz pozostałych naszych szkoleń ze środków publicznych.

 

Kurs online w formie wideo. Możesz z niego korzystać w ciągu 5 minut od zaksięgowania płatności. To szkolenie można odbyć zarówno na komputerze, jak i tablecie lub komputerze stacjonarnym. Ważne jest, aby mieć stabilne połączenie z internetem. Pełny dostęp do szkolenia trwa 3 miesiące głównie przez fakt, że w Polsce często zmieniają się przepisy i pewne zagadnienia mogą wymagać aktualizacji. Przez ten okres możesz przechodzić każdą z lekcji, tyle razy ile potrzebujesz. Takiej możliwości nie ma podczas szkoleń stacjonarnych, dlatego gorąco namawiamy do skorzystania z takiej możliwości, szczególnie dotyczy to tych lekcji, które mogą wydawać się trudne. Powodzenia!

 

Jak otworzyć agencję nieruchomości
1,999.00 

Tematy

24 Lekcje9h 05m

Jak otworzyć biuro nieruchomości

Jak założyć biuro nieruchomości6:49
Jaka będzie aktualnie najlepsza nazwa dla agencji nieruchomości?16:52
Misja firmy17:59
Najważniejsze cele Twojego biura nieruchomości16:04
Forma prawna agencji nieruchomości27:03
Najważniejszy dokument w Twojej agencji – Umowa pośrednictwa nieruchomości40:45
Zacząć w pojedynkę czy lepiej od razu budować zespół?29:06
Czy wiesz jaka powinna być Twoja rola w firmie?28:54
Co powinna zawierać umowa współpracy agentami nieruchomości?15:49
Najczęstsze formy współpracy biur nieruchomości z agentami niewuchomości22:03
Biuro nieruchomości – z prawdziwym biurem czy bez biura?29:38
Niezbędne narzędzia pracy dla agenta nieruchomości19:58
Usługi wspierające nowoczesne biuro nieruchomości oraz podwykonawcy31:58
Jak i gdzie promować oferty nieruchomości37:08
Strona internetowa biura nieruchomości20:26
Najwazniejszy proces w aktualnych czasach – marketing biura nieruchomości34:33
Jak rekrutować agentów nieruchomości36:33
Rozliczenia z agentami – wybierz najlepszą formę24:14
Odpowiedzialność właściciela agencji nieruchomości13:29
Uważaj! Tak się oszukuje w biurach nieruchomości9:47
Najczęstsze błędy początkujących biur nieruchomości13:19
Ile pieniędzy potrzeba, aby otworzyć biuro nieruchomości?20:43
Franczyza czy własna marka?22:07
Ostatnia sprawa i możesz zaczynać!7:54

Oceny i recenzje uczniów

5.0/5
Średnia ocena: 4.95 / 5
Oceniło: 22 uczniów
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy