Fota Agent Nieruchomosci Michal Spodymek 2 - O mnie

Michał Spodymek

Agent Nieruchomości

Michał Spodymek

          Od czasów studenckich zajmuję się czynnie nieruchomościami. Początkowo nabywałem działki „do remontu” by następnie zrobić na nich flipa i wielokrotnie zarobić. Działo się to w czasach, gdy aparat cyfrowy zapisujący w pamięci maksymalnie 100 zdjęć poniżej 1 Mpx był rarytasem. Nie było też wtedy jeszcze portali z ofertami nieruchomości. Gdy okazało się, że mam dostęp do większej ilości ciekawych nieruchomości niż jestem w stanie sam obsłużyć zacząłem rozważać zajęcie się także pośrednictwem w obrocie nieruchomościami po to, aby inni mogli także skorzystać z mojej już nabytej wiedzy o nieruchomościach. Po ukończeniu studiów kierunkowych i zdobyciu licencji nadanej przez Ministerstwo Infrastruktury rozpocząłem swoją pierwszą przygodę w biurze nieruchomości. Jako pośrednik nieruchomości swoją pracę wykonywałem pierwotnie w Krakowie następnie w Koszalinie by ostatecznie trafić do Warszawy.

          W Warszawie rozpoczynałem pracę w czasach, gdy opinie o agentach nieruchomości były bardzo nieciekawe. Większość pośredników sprawiała wrażenie, że narzuca na siłę swoje usługi nie oferując w zamian wiele więcej niż dystrybuowanie ofert na wielu portalach, które pojawiały się wtedy jak grzyby po deszczu. Było to na tyle pospolite zjawisko, że niektóre biura nieruchomości w ramach działań marketingowych prześcigały się w ilości miejsc w których publikowały nieruchomości z własnego portfela ofert. Niestety w globalnym odniesieniu takie działania nie poprawiały wizerunku zawodu doradcy nieruchomości. W pewnym momencie zacząłem się zastanawiać co można zrobić, aby ludzie sami chcieli korzystać z usług agencji nieruchomości tak jak to ma miejsce w przypadku innych usług. Zdałem sobie sprawę, że należy skoncentrować się na jakości oraz na zaoferowaniu zleceniodawcom tego czego sami wcześniej nie wykonywali po to, aby ich nieruchomości wydawały się bardziej konkurencyjne na tle sąsiednich.

          Aktualnie od 2014 roku prowadzę agencję GOESTE Nieruchomości. Jest to małe butikowe biuro nieruchomości w którym koncentrujemy się na skuteczności. Naszym założeniem jest sprzedaż każdej nieruchomości, którą mamy pod opieką. Dzięki takiej strategii w naszej ofercie cały czas jest bardzo mało nieruchomości, gdyż ich nie kolekcjonujemy tylko sprzedajemy.

          W wolnym czasie interesuję się muzyką oraz sportem. Głównie koszykówką oraz kolarstwem. Lubię także chodzić po górach. W celu dzielenia się nabytą do tej pory wiedzą z dziedziny nieruchomości założyłem kanał na YouTube AgentNieruchomości na którym dość cyklicznie nagrywam odcinki z ciekawostkami dla początkujących pośredników nieruchomości na który serdecznie zapraszam. 

Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - O mnie

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami