Kurs nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

5.00(12 Ratings)
Wszystkie poziomy
5h

O kursie

Kurs nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

Szkolenie nieruchomości adresowane do agentów nieruchomości lub osób, które zajmują się sprzedażą bądź wynajmem nieruchomości. Podczas tego kursu nieruchomości dowiesz się jak tworzyć opisy do nieruchomości, które pomogą zaciekawić klientów. Bardzo często agenci nieruchomości tworząc opisy ofert nieruchomości wykonują to bez pomysłu, bez schematu a czasami nawet robią to z niechęcią. Szkoda. Bo tak jak zdjęcia w dużej mierze decydują o tym czy ktoś kliknie w naszą ofertę tak opisy wpływają na to jak długo pozostanie z tą ofertą. Czym dłużej będzie przy naszej nieruchomości jadąc do pracy tym mniej czasu pozostanie na przeglądanie innych. Utrzymanie uwagi i czas to aktualnie bardzo silna waluta w marketingu.

 

Kurs nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

Dobrze zredagowany opis potrafi w znaczący sposób wyróżnić ofertę na tle innych. Szczególnie jest to istotne, gdy publikujemy ogłoszenia na portalach branżowych. Bardzo dużo agentów nieruchomości oraz agencji nieruchomości swoje oferty publikuje właśnie tam. Trzeba zrozumieć naszych klientów, którzy rozważając nabycie danego mieszkania czy domu za milion złotych chcą się czegoś najpierw o nim dowiedzieć. Bardzo często agenci nieruchomości tworząc opisy do swoich ofert nieruchomości patrzą na nie swoimi rzeczami. Pomijając przy tym bardzo ważne rzeczy, które z powodu doświadczenia są dla nich oczywiste. Czasami do tego stopnia wkrada się rutyna, że pośrednicy nieruchomości tworząc opisy nieruchomości zaczynają używać slangu. Pisząc w nagłówku np „2 pokoje po remoncie blisko centrum z czystą KW”. Doświadczony agent nieruchomości pewnie rozumie dokładnie o co tutaj chodzi, ale osoba, która pierwszy raz szuka mieszkania może ten komunikat przeczytać na wiele sposobów, albo nawet go nie zrozumieć.

 

Kurs dla agentów nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy

W dużych miastach mieszkań na sprzedaż mogą być tysiące i już na tym etapie trzeba się wyróżniać. Możliwe, że niebawem się trend zmieni i nieruchomości będzie jeszcze więcej. A już na pewno więcej niż chętnych do ich nabycia. Wtedy wartość każdego potencjalnego zainteresowanego naszą nieruchomością będzie jeszcze większa. Dobrze mieć już tę czynność opanowaną do perfekcji.  O ile zdjęcie może być lepsze lub gorsze to zawsze przedstawia wnętrze na które mamy częściowy, ale raczej bardzo mały wpływ. Na opis mamy całkowity wpływ i warto z tego świadomie korzystać. Do stworzenia schematu opisu nieruchomości posłużyło kilkaset zapytań od klientów, którzy mieli w ofercie przedstawione prawdziwe zdjęcia, dokładną lokalizację oraz skromy, ale prawdziwy opis nieruchomości tworzony oczami agenta nieruchomości, który tę nieruchomość znał jednocześnie zakładał, że wszystko co nie zostało napisane jest widoczne na zdjęciach. Tak duża liczba badanych spowodowała, że można było poukładać i posegmentować najbardziej priorytetowe zapytania oraz te mniej istotne, ale na tyle ciekawe, aby wydłużyć czas pobytu na stronie z ofertą danej nieruchomości. Po wdrożeniu wytycznych z tego kursu klienci wydłużyli czas pobytu na każdej ofercie o ponad 100% z 24 sekund do 56 sekund. To bardzo dobry i satysfakcjonujący wynik. Jeszcze bardziej budujące jest to, że bardzo duża część potencjalnych klientów kontaktuje się telefonicznie zadając bezpośrednio pytanie: Kiedy mogę zobaczyć tę nieruchomość. To świetne posunięcie z psychologicznego i sprzedażowego punktu widzenia. Kontakt rozpoczyna od następującego rozkładu sił: Klient chce kupić a przed wprowadzeniem zmian to agent nieruchomości chciał sprzedać i musiał przekonywać w rozmowie, że warto zobaczyć tę nieruchomość na żywo itd.

 

Kurs pośrednika nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy – wizerunek eksperta

Wszystkie testy oraz analizy były robione na najbardziej obfitym w nieruchomości rynku Warszawskim, gdzie ofert na portalach są tysiące. Dzięki tak dużej konkurencji jeszcze wiarygodniej wypadły te badania i analizy. Wprowadzenie zmian wpłynęło także na wizerunek eksperta, skutecznego specjalisty. Zauważalnie także wzrosła ilość zapytań od osób, które widząc takie zaangażowanie prosiły o pomoc w znalezieniu im mieszkania. Dla niektórych klientów sprzedaż mieszkań i poszukiwanie to prawie taka sama czynność pośrednictwa i często widząc fachowe podejście do sprzedaży nieruchomości myślą, że agent nieruchomości także dobrze potrafi szukać. Na szczęście to nie jest problemem i tylko od agenta nieruchomości zależy co z tymi poszukującymi zrobić.

Ten kurs został stworzony w wersji tekstowej. Ponieważ dotyczy głównie tekstu to w takiej formie jest najłatwiej przedstawić konkretne przykłady i rozwiązania. Nie warto ich kopiować 1 do 1, ale jak najbardziej można na podanych tam schematach zbudować swój wzór opisu nieruchomości.

Czego się nauczę?

  • Jak być odbieranym jako profesjonalny agent nieruchomości
  • Jak wyróżnić się na tle konkurencji
  • Jak generować więcej kalorycznych zapytań ofertowych
  • Jak podnieść jakość swoich ofert

Grupa docelowa

  • Agenci nieruchomości
  • Osoby chcące zostać agentami nieruchomości
  • Osoby chcące sprzedać swoją nieruchomość
opisy nieruchomosci ktore sprzedaja kursynieruchomosci pl - Kurs nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy nieruchomości
19.90 

Tematy

10 Lekcje5h

Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

Mieszkanie na sprzedaż część 1
Mieszkanie na sprzedaż część 2
Mieszkanie na sprzedaż część 3
Mieszkanie na sprzedaż część 4
Mieszkanie na sprzedaż część 5
Domy na sprzedaż
Działki na sprzedaż
Lokale na sprzedaż
Podsumowanie

Oceny i recenzje uczniów

5.0

Total 12 Ratings

5
12 oceny
4
0 ocena
3
0 ocena
2
0 ocena
1
0 ocena

Dobrze opisane

Rzetelnie wszystko wytłumaczone

Spora dawka wiedzy

Fajnie to wszystko zostało tutaj rozpisane

Bardzo fajny, szczegółowy kurs, systematyzujący wiedzę

ok

Super, już wiadomo jak pisać 😀

Po kursie o wyłączności w pełni rozumiem teraz istotę tak porządnych opisów. Super!

Jestem nowy w branży, zapewne skorzystam z rad.

O nie a ja tak nie lubię tych opisów pisać :)

W 2 biurze już pracuję i teraz żałuję, że nikt wcześniej nie zwracał na to uwagi

Ma to sens. Sporo pracy się zapowiada przy nowych ogłoszeniach

Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - Kurs nieruchomości: Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy