kurs pośrednika nieruchomości

Umowa na wyłączność – jak pracować, aby mieć oferty na wyłączność

Umowa na wyłączność – jak łatwo podpisywać umowy na wyłączność

Umowa na wyłączność – jak pracować, aby mieć oferty na wyłączność?

Pracowanie w agencji nieruchomości w systemie wyłącznym powoduje, że pośrednik nieruchomości zamienia się w agenta nieruchomości, który staje się w pewnym stopniu opiekunem, reprezentantem nieruchomości oraz właściciela. Wiąże się to z odpowiedzialnością, ale daje w zamian dużo więcej swobody w działaniu.

Umowa na wyłączność daje możliwość pełnego zaangażowania się w pracę z daną nieruchomością. Wynika to z obustronnego zaufania a przy poprawnie przeprowadzonym całym procesie sprzedaży jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że taka nieruchomość zostanie sprzedana za pośrednictwem agenta nieruchomości opiekującego się tą nieruchomością.

Umowy z klauzulą wyłączności to praca przypominająca model zachodni, gdzie agent nieruchomości ma możliwość, a także motywację, do wykonywania działań podnoszących atrakcyjność oferty nieruchomości co często przekłada się na lepsze oferty zakupu. Praktycznie każdy pośrednik nieruchomości, który zdecydował się przejść na model wyłączny w dość szybkim czasie otrzymywał coraz więcej poleceń. Relacja z właścicielem praktycznie niemożliwa do nawiązania w pracy na umowach otwartych powoduje, że agent nieruchomości zaczyna mieć coraz więcej poleceń. I to właśnie od tego momentu agenci nieruchomości komunikują w swoich kanałach „kocham swoją pracę” Bo rzeczywiście tak jest. Każdy kto czuje się potrzebny, szanowany i dodatkowo otrzymuje za to pieniądze – czasami bardzo fajne kwoty ma prawo czuć się wyjątkowo.

Umowa na wyłączność – gdy dobrze zostaną wykonane pozostałe działania to właściciel na tym zarobi. I to jest najważniejsza sprawa od której trzeba rozpocząć i która jest bardzo silnie przerobiona podczas kursu. Największą korzyść z pracy na wyłączności ma właściciel. Nie agent, nie biuro. I to jest zazwyczaj największy problem, że większość agentów podchodzi do wyłączności z perspektywy zabezpieczenia swoich interesów przez co ciężko jest przekonać do tego modelu językiem korzyści samego właściciela.

Indywidualne podejście do nieruchomości często dzięki podniesieniu jej atrakcyjności powoduje otrzymanie lepszych ofert zakupu niż w przypadku prezentowania nieruchomości w wielu agencjach bez pełnego zaangażowania. Wielokrotnie okazało się, że prowizja, jaką pobiera agencja nieruchomości jest zdecydowanie niższa niż wzrost wartości nieruchomości w rozumieniu zainteresowania rynku.

Podczas tego kursu poznasz najczęstsze obawy właścicieli, powody a nawet genezy takiego zachowania. Dowiesz się jakie korzyści można osiągnąć pracując w tym modelu a także dowiesz się jak poprowadzić spotkanie pozyskowe, aby zwiększyć swoje szanse na podpisanie profesjonalnej umowy pośrednictwa. Miłej nauki

Więcej »
Jak budować markę osobistą w agencji nieruchomości

Marketing nieruchomości – Jak budować markę osobistą w agencji nieruchomości?

Zawód agenta nieruchomości z roku na rok staje się coraz popularniejszy. Dzieje się to za sprawą możliwości zarabiania dużych sum już w pierwszych miesiącach pracy bez konieczności awansowania na kolejne wyższe stanowiska. Sytuacja ta spowodowała, że coraz więcej osób decyduje się na pracę w biurze nieruchomości. Aktualnie jest już tak duża konkurencja, że 90% pośredników nieruchomości musi większość swojej pracy przeznaczać na wykonywanie zimnych telefonów, które bardziej przypominają pracę telemarketera niż agenta nieruchomości. Co zrobić, aby trafić do tej grupy 10% do których klienci sami się zgłaszają? Trzeba zbudować przemyślaną markę osobistą i sprawić, że będziemy polecani. Ogromnym atutem takich poleceń jest to, że będą trafiały za ich pośrednictwem do Ciebie nieruchomości, których jeszcze nie było na rynku. Wartość takiego polecenia liczona jest w dziesiątkach tysięcy złotych. Taką prowizję otrzymasz dzięki każdej transakcji. Jeszcze kilka lat temu, aby zbudować polecany wizerunek specjalisty potrzeba było dużej ilości czasu. Teraz dzięki świadomemu marketingowi można pójść na skróty. Skorzystaj z tej możliwości przed innymi.

Więcej »
Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

Jak robić skuteczne opisy nieruchomości

Kurs adresowany do agentów nieruchomości lub osób, które zajmują się sprzedażą bądź wynajmem nieruchomości. Dowiesz się jak tworzyć opisy do nieruchomości, które pomogą zaciekawić klientów. Dobrze zredagowany opis potrafi w znaczący sposób wyróżnić ofertę na tle innych. Szczególnie jest to istotne, gdy publikujemy ogłoszenia na portalach branżowych. W dużych miastach mieszkań na sprzedaż mogą być tysiące i już na tym etapie trzeba się wyróżniać. O ile zdjęcie może być lepsze lub gorsze to zawsze przedstawia wnętrze na które mamy bardzo mały wpływ. Na opis mamy całkowity wpływ i warto z tego świadomie korzystać. Po wdrożeniu wytycznych z tego kursu klienci wydłużyli czas pobytu na każdej ofercie o ponad 100% z 24 sekund do 56 sekund. Wprowadzenie zmian wpłynęło także na wizerunek eksperta, skutecznego specjalisty. Zauważalnie wzrosła ilość zapytań od osób, które prosiły o pomoc w znalezieniu im mieszkania.

Więcej »
Jak zostać agentem nieruchomości kurs dla pośredników nieruchomości

Certyfikowane Szkolenie – Jak zostać i być skutecznym agentem nieruchomości

Kurs adresowany jest do osób chcących rozpocząć pracę w agencji nieruchomości, a także dla aktywnych już agentów nieruchomości planujących uporządkować wszystkie procesy i podnieść dzięki temu efektywność pracy. UKOŃCZENIE KURSU UPOWAŻNIA DO WYKONYWANIA ZAWODU AGENTA NIERUCHOMOŚCI

Bardzo ważne jest, aby przejść każdą z 12 lekcji. Przekazane tam informacje pozwolą rozpocząć pracę w zawodzie agenta nieruchomości i wyróżnić się na tle konkurencji co przełoży się na lepszą skuteczność oraz zarobki.
Po ukończeniu tego kursu należy od razu poznaną wiedzę wdrażać w codzienną pracę. Przy solidnym zaangażowaniu w pracę należy oczekiwać przynajmniej jednej transakcji sprzedażowej w miesiącu. W dużych miastach przy aktualnych cenach nieruchomości przekłada się to odpowiednio na wynagrodzenie dla agenta nieruchomości w przedziale 20-50tys PLN za każdą sprzedaż. Rekordziści potrafią finalizować 30 transakcji sprzedaży na rynku wtórnym w ciągu roku.

To właśnie możliwość zarabiania takich pieniędzy przy jednoczesnej swobodzie działania powoduje, że zawód agenta nieruchomości staje się coraz popularniejszy.

Życzymy samych sukcesów i wielu transakcji!

Bonus: Dla uczestników naszych kursów mamy 10% rabat na ubezpieczenie OC dla pośredników nieruchomości

https://posrednik.iexpert.pl/wn?command=S3710_2019
Kod rabatowy: KN10

Więcej »
Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy