Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Nie bądź wszyscy – Bądź Sobą

Bycie od wszystkiego jest bardzo wygodne i przy tym asekuracyjne. W Polsce w zasadzie wszyscy znamy się na wszystkim i często lepiej wiemy od wszystkich. Nieruchomości niewiele się tutaj różnią. W zdecydowanej większości jako agenci nieruchomości robimy to samo. Praca w każdej agencji jest bardzo podobna i coś w tym może być, ale pamiętajmy także, że każda nieruchomość pomimo, że jest nieruchomością – jest inna.
Gdy ktoś chce kupić dom za 4mln pln najczęściej chce mieć intymność, bezpieczeństwo, ciszę, trochę natury.
Gdy ktoś chce kupić lokal usługowy za 4mln pln oczekuje często absolutnego przeciwieństwa.

Jest bardzo wiele czynników zależnych i wpływających na sukces zarówno ten mały jak i ten duży, jeśli będziemy kopiowali tylko część rzeczy może się okazać, że efekt będzie odwrotny od oczekiwanego. Bardzo często tak na rynkach wygląda, że komuś coś wyjdzie i konkurencja zaczyna kopiować. I tylko nielicznym udaje się na tej kopii osiągać efekty. Dużo częściej występują tam porażki.

Jeśli będziemy tacy jak wszyscy – bardzo długo będziemy budowali swoją markę firmową i osobistą.

Powiązane artykuly

Bardzo duża część osób planujących zostać agentem nieruchomości w znaczący sposób motywowana jest wizerunkową obietnicą dotyczącą dużych zarobków występujących w tym zawodzie. Jest to w pełni uzasadnione. W końcu agencji nieruchomości biorą udział przy drogich transakcjach. Możliwe, że nawet najdroższych występujących na wolnym rynku. Więc analogicznie nawet niskoprocentowe prowizje zamieniają się w wymiernie spore kwoty. Niestety realia bardzo często bywają takie, że praca w biurze nieruchomości nie wszystkim generuje takie przychody. Nie którym się częściowo udaje i raz na jakiś czas zrealizują transakcję co podtrzymuje na duchu i daje wiarę, że częstotliwość takich transakcji się zwiększy. Agenci nieruchomości, którzy poznali schematy generujące powtarzalne transakcje rzeczywiście zarabiają dużo a częstotliwość i przewidywalność ich zarobków jest prawie taka sama jak podczas pracy w korporacji na etacie

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - Nie bądź wszyscy - Bądź Sobą

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymuj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na dowolny kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy