Sztuczna inteligencja w biurze nieruchomości

W jakim biurze nieruchomości warto pracować?

Praca w biurze nieruchomości

 

Praca jako agent nieruchomości. Nie warto być pochopnym w wyborze odpowiedniego biura. Bardzo ważne jest, aby osoby rozpoczynające swoją pracę w zawodzie agenta nieruchomości wybrały biuro, które jest najbardziej adekwatne do oczekiwań oraz osobowości przyszłego agenta nieruchomości.W każdym większym mieście jest wystarczająco dużo biur nieruchomości, aby można było dopasować standardy do siebie.

Biuro nieruchomości podobnie jak sklep z ubraniami może być całkowicie różny od sąsiedniego jednakowo pod względem asortymentu, cen, ilości produktów, przygotowania personelu.

Jest kilka cech porównawczych, które w sposób zauważalny odróżniają charakter oraz wizerunek agencji nieruchomości. Nie ma tutaj złych i dobrych modeli. Są natomiast modele absolutnie niedopasowane do oczekiwań początkujących agentów. To właśnie z tego powodu tak mało osób zostaje na dłużej w tym zawodzie.

 

Stosunek ilości do jakości pracy w biurach nieruchomości

 

Agencje nieruchomości to przedsiębiorstwa, które powstały po to, aby zarabiać. I to jest ich główny cel. Każda z agencji nieruchomości dochodzi do tych zarobków w różny sposób. Jedne firmy koncentrują się głównie na szybkim zysku, inne stawiają na jakość kosztem mniejszych przychodów. Jakość jest bardzo silną walutą przyszłości, ale nie wszyscy mają cierpliwość i czas, aby na efekty tej jakości czekać. Jako przyszły pracownik agencji nieruchomości zastanów się jaki masz charakter i jaki model do Ciebie bardziej pasuje. To bardzo ważne, aby wybrać takie biuro nieruchomości, które będzie zgodne z Twoimi przekonaniami etycznymi. Tylko w takim przypadku będzie możliwość do absolutnego utożsamiania się z agencją nieruchomości. Bez tego nie da się być efektywnym w codziennej pracy. Nie da się jednoznacznie określić, które postępowanie jest lepsze a które najlepsze. Często młodzi ludzie nie świadomi jeszcze procesu jakim jest budowanie marki przy swoim nazwisku nastawiają się na dynamikę, ilość. Osoby bardziej doświadczone wiedzą, że czasami lepiej chwilkę poczekać ale zrobić wszystko porządnie. Dlatego ważne jest, aby dopasować to pod siebie i własne przekonania.

Inni czytali także: Praca w agencji nieruchomości – pierwszy miesiąc

 

praca w biurze nieruchomosci. w jakiej agencji najlepiej pracowac kursynieruchomosci pl 1200x675 - W jakim biurze nieruchomości warto pracować?

 

Jakimi nieruchomościami chcesz się zajmować w pracy agenta nieruchomości?

 

W dużych miastach, gdzie nieruchomości jest dość sporo, biura nieruchomości zaczynają wprowadzać specjalizację. Można się specjalizować na wiele czynników. Specjalizacją na cenę nieruchomości, specjalizacja na standard nieruchomości. Niektóre biura nieruchomości standaryzują się na przeznaczenie nieruchomości czy charakter nieruchomości i zajmują się pośrednictwem przy sprzedaży domów czy wynajmie lokali. W największych miastach czasami małe agencje nieruchomości specjalizują się w pośrednictwie nieruchomości w konkretnych dzielnicach. Specjalizacja jest bardzo pomocna przy budowaniu marketingu. Im bardziej zawęzimy swoją specjalizację tym szybciej możemy stać się w niej liderem. Warto rozważyć także ten aspekt. Nawet jeśli agencja nie ma wprowadzonych segmentacji czy specjalizacji to nic nie stoi na przeszkodzie, aby agent nieruchomości pracując indywidualnie takie coś wprowadził. Spójność jest bardzo efektywna, ale może być trudna w początkowym okresie pracy agenta nieruchomości. Na tym etapie czas szybko płynie i czasami trzeba zrobić cokolwiek.

 

Efekt skali w pracy agenta nieruchomości

 

Biura nieruchomości to zarówno 2-3 osobowe agencje jak i wielooddziałowe korporacje. Czym mniejsze biuro tym praca agenta nieruchomości ma mniej standaryzacji i większą możliwość do wdrażania kreatywnych rozwiązań. W tych przypadkach także agent nieruchomości może mieć więcej luzu i dopasować pewne czynności do codziennej pracy w biurze nieruchomości. Na drugim biegunie są duże agencje nieruchomości składające się z wielu oddziałów. W takich przypadkach z punktu widzenia zarządzania trzeba wprowadzić pewne standaryzacje i schematy, które trzeba powielać. Trochę na zasadzie mc donaldsa, gdzie każda restauracja oraz czynności wykonywane przez pracowników są bardzo ustandaryzowane i podobne. Dzięki temu efekt końcowy w postaci hamburgera prawie wszędzie jest taki sam. Który model jest lepszy? Ciężko powiedzieć. Jedni wolą zjeść kreatywnego burgera za 25pln inni wolą sprawdzone i przewidywalne hamburgery za 5pln. Tak samo tam w pracy. Jedna osoba lepiej się sprawdzi, gdy będzie mogła ingerować w składniki oraz ich przygotowanie inni wolą się tym nie zajmować tylko robić niczym na linii produkcyjnej cały czas tak samo. Podobnie właśnie możemy być w odniesieniu do biur pośrednictwa nieruchomości. Dopasuj wybór do swoich przyzwyczajeń oraz oczekiwań.

Zobacz także: Jak zostać agentem nieruchomości

Ogromnie ważne jest, aby pracę w biurze nieruchomości dopasować do własnych oczekiwań, ale i możliwości.

Powodzenia!

 

 

Odwiedź nas Kursy Nieruchomości

Powiązane artykuly

Scroll to Top
newsletter 1 600x400 - W jakim biurze nieruchomości warto pracować?

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy