Czy warto zostać agentem nieruchomości

Dlaczego warto zostać agentem nieruchomości?

Czy warto zostać agentem nieruchomości?

 

Odpowiedź brzmi i tak i nie. Jeśli ktoś uważa, że polubi tę pracę to już w zasadzie ma odpowiedź na to pytanie. Jeśli motywacją rozpoczęcia tej pracy są tylko zarobki o których się mówi w telewizji to może się okazać, że w trudnych chwilach a te zapewne się pojawią zabraknie motywacji do dalszej pracy.

Praca w agencji nieruchomości podobnie jak każda inna praca wymaga poświęcenia przynajmniej 8 godzin dziennie.

Aby to przyniosło efekt musi to być praca z pełnym zaangażowaniem. Jak głosi przysłowie „z niewolnika nie ma dobrego pracownika”

 

Agent nieruchomości czy warto? Plusy pracy w tym zawodzie.

 

Pierwszym plusem jest nienormowany czas pracy. Są oczywiście jakieś szablony, ale nie jest to sztywne w taki sposób jak w korporacjach. Oczywiście osoby skrajnie poukładane, trzymające się sztywno planów raczej nie odbiorą tego za plus, ale możliwe, że ta praca nie będzie idealna dla takich właśnie osób. Drugim plusem jest fakt, że jest się bardzo dużo w ruchu. Siedzenie za biurkiem to jakieś 10-20% czasu pracy u doświadczonego agenta. Czyli cały czas się coś dzieje i nie ma monotonii. Kolejną wartością dodaną na pytanie czy warto zostać agentem nieruchomości jest to, że poznajemy tutaj bardzo wiele osób. Szczególnie w ostatnich czasach, gdy kontakty z ludźmi zostały ograniczone ma to ogromną wartość. Kolejną wartością dodaną jest to, że można zobaczyć sporo ciekawych wnętrz. Niejeden agent nieruchomości czerpał inspirację przy aranżacji własnego mieszkania właśnie ze swoich ofert. No i najważniejsze chyba jeśli chodzi o plusy pracy w zawodzie agenta nieruchomości. Nie ma tutaj górnej granicy zarobków. Tak jak w korporacji 1 marca wiemy ile na koniec miesiąca otrzymamy i niewiele możemy zmienić tak tutaj wszystko zależy od nas i przy odpowiednim zaangażowaniu i skuteczności możemy zarobić kwoty zdecydowanie większe niż na równoległych stanowiskach z normowaną stawką godzinową.

Czy warto zostać agentem nieruchomości?

Minusy pracy w zawodzie agenta nieruchomości

 

Jak każda praca tak i ta ma swoje minusy. Pierwszym jest to, że jesteśmy zdani na siebie i tylko od nas zależy, jakie będą efekty tej pracy. Osoby z przeszłością w korporacjach mają ogromny problem z przestawieniem się na pracę rozliczaną z efektów. Za rozliczeniem efektów często idą rozliczenia finansowe. Takie rozliczanie czarno na białym pokazuje, w którym miejscu jest dany agent nieruchomości. Trochę podobnie jak w sportach indywidualnych. U skoczków narciarskich po każdym skoku widać, jaka jest forma. Na wyniki wpływają tam także czynniki technologiczne jak nowoczesne kombinezony, narty, dostęp do tuneli aerodynamicznych czy współpraca z psychologiem, ale jeśli skoczek nie wykona pracy na treningach to same narty za niego nie skoczą. W przypadku zawodu agenta nieruchomości za te czynniki technologiczne odpowiada biuro nieruchomości, ale nawet najlepszy marketing, dodatki wizualne, piękne biuro nie pomogą jeśli nie będzie zaangażowania. Na tym etapie często pojawiają się rozczarowania i pierwsze znaki zapytania, czy na pewno chcę zostać agentem nieruchomości. Skoro od 2 miesięcy pracuję, a nie ma z tego pieniędzy. Ta niepewność powoduje, że jeśli już się zarabia to raczej nieźle. Gdyby wszyscy zarabiali to zapewne stawki byłyby wielokrotnie niższe, bo każdy chciałby zostać agentem nieruchomości. Najbardziej nielubianą czynnością u początkujących agentów i kolejnym minusem pracy w zawodzie agenta nieruchomości jest pozyskiwanie ofert do własnej bazy co często wiąże się z wykonywaniem zimnych telefonów. W początkowej fazie jest to główna czynność w pracy pośrednika nieruchomości i trzeba sobie z tym poradzić, ale później te nieruchomości oraz klienci sami szukają tych najbardziej zaangażowanych pośredników i wtedy już jest pięknie.

 

Dlaczego warto zostać agentem nieruchomości właśnie teraz?

 

Jeśli czytasz ten wpis to możliwe, że rozważasz podjęcie pracy w tym zawodzie. Czyli znaczy, że coś musiało wcześniej Ciebie zaciekawić. I tak jest rzeczywiście. Zawód w ciągu kilku lat zyskał mocno na popularności. Zdecydowanie poprawiła się jakość oferowanych usług przez biura nieruchomości. Tak jak jeszcze niedawno agent nieruchomości musiał często na siłę narzucać własną przydatność przy transakcji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami tak teraz coraz częściej jest wyszukiwany. Agenci nieruchomości, którzy zdobyli już doświadczenie i pracują na poleceniach mają bardzo przyjemny zawód w którym mogą cały czas się rozwijać. Przy tak silnym rozwoju popularności tego zawodu coraz bardziej istotna będzie jakość a nie ilość. Należy jednak pamiętać, że czym później się wejdzie do takiego zawodu tym więcej czasu trzeba będzie poświęcić na budowanie marki osobistej i może trochę potrwać zanim wskoczymy do grupy polecanych agentów nieruchomości

Przyszły agencie i agentko nieruchomości – warto!

A jak? Najlepiej poprzez nasze kursy nieruchomości!

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy