Agent nieruchomości praca - start w nieruchomościach

Najważniejsze 3 miesiące pracy w biurze nieruchomości

Praca w agencji nieruchomości – przygotuj się do niej

Praca w agencji nieruchomości, dla początkujących bardzo istotna jest właśnie w tych pierwszych okresach

Jeśli w tym czasie pracując jako pośrednik nieruchomości nic się kalorycznego nie wydarzy najprawdopodobniej zniechęcisz się dożywotnio do tego zawodu. Statystycznie właśnie na 100 dni wystarcza samozaparcia i bardzo dobrze, jeśli w tym okresie pojawią się jakieś sukcesy. W zależności od specjalizacji agenta nieruchomości oraz agencji na te sukcesy wpływają różne wydarzenia. Najistotniejszy i najbardziej pożądanym sukcesem jest zazwyczaj transakcja kupna – sprzedaży. Z mojego doświadczenia pomocne jest w tym okresie rozpisanie małych celów na każdy miesiąc oraz malutkich na każdy tydzień. I teraz najważniejsze – trzeba to samemu ze sobą rozliczyć. Jeśli nie wykonamy planu z pierwszych 2 tygodni – będzie można jeszcze to nadrabiać, jeśli natomiast obudzimy się bez efektów po 60 dniach, będzie już sporo zaległości i zdecydowanie mniej motywacji do poprawy.

 

Jak najlepiej się przygotować do pracy w zawodzie agenta nieruchomości

 

Najważniejsze w pierwszym etapie pracy pośrednika jest to, aby mieć przygotowanie do wykonywania zawodu agenta nieruchomości. O ile nie mamy doświadczenia praktycznego w tych bądź bardzo podobnych czynnościach to powinniśmy mieć wiedzę, która pozwoli nam od razu zdobywać praktykę. Istotne jest tutaj wiedza z podstaw prawnych, które najczęściej występują w zawodzie agenta nieruchomości. Można je nabyć jednakowo na uczelniach wyższych, jak i poprzez różne kursy na pośrednika nieruchomości czy szkolenia, których jest dość dużo. O ile na uczelniach wyższych otrzymamy porządną dawkę wiedzy czysto teoretycznej, o tyle te kursy nieruchomości stacjonarne bądź online potrafią być prowadzone przez praktyków, którzy potrafią przekazać wiedzę teoretyczną z praktycznego punktu widzenia. Najlepiej połączyć te 2 modele i chłonąć wiedzę zarówno od teoretyków, jak i praktyków. Jeśli jednak kandydat planujący rozpocząć pracę jako agent nieruchomości nie może sobie pozwolić na tak długi okres edukacji to lepiej skoncentrować się na wiedzy praktycznej a teorię pogłębiać w domu.

Inni czytali także: Praca w agencji nieruchomości – pierwszy miesiąc

 

praca jako agent nieruchomości, na czym polega praca pośrednika nieruchomości

 

Pierwszym namacalnym celem w pracy pośrednika nieruchomości najczęściej jest pozyskanie nieruchomości, bądź klientów, którzy ich poszukują. Bez tego będzie ciężko wykonywać kolejne czynności i w ogóle myśleć o transakcji – czyli najbardziej istotnej czynności w tym zawodzie. W zależności od agencji nieruchomości są różne polityki oraz strategie pozyskiwania nieruchomości. Jest to jednocześnie najmniej przyjemna czynność wykonywana przez początkujących agentów nieruchomości. I niestety zdecydowana większość pośredników nieruchomości na tej czynności się zniechęca. No niestety, dopóki się nie zbuduje marki osobistej agenta nieruchomości to trzeba się aktywnie starać o nieruchomości. Dlatego wszystkich zawsze namawiam, aby od samego początku budowali marketing osobisty i starali się możliwie szybko doprowadzić do sytuacji, w której to nieruchomości będą szukały agenta nieruchomości.

 

Docelowa praca pośrednika to kompleksowa opieka nad nieruchomością

 

Gdy uda się już zdobyć nieruchomość do sprzedaży lub wynajęcia to jest to moment, w którym warto dowiedzieć się o niej wszystkiego, co jest możliwe. Tak, aby budować w sobie nawyk dociekliwości informacyjnej. Bardzo źle odbierane jest, gdy podczas prezentacji okazuje się, że osoba oglądająca więcej wie o nieruchomości i okolicy niż sam agent nieruchomości. A takie sytuacje nadal się zdarzają. W pierwszych miesiącach pracy w biurze nieruchomości właśnie bardzo mocno budujemy nawyki, które zostaną z nami na dłużej i dlatego warto im poświęcić dużo czasu, jeśli planujemy na dłużej pracować w agencji nieruchomości. Bardzo często się zdarza, gdy agent nieruchomości zmienia pracę na inne biuro nieruchomości to przychodzi ze złymi nawykami. Potrafią być tak mocno zakorzenione, że zmiana pracy na lepszą agencję nieruchomości niewiele potrafi pomóc. O ile wizerunek i standardy pracy w danym biurze nieruchomości są bardzo istotne i mają znaczący wpływ na efekty, o tyle przy nieskutecznej pracy agenta nieruchomości w działaniach procesowych nie przyniosą zamierzonego efektu. Pracując w biurze nieruchomości musi być wyraźna spójność i synergia na linii pośrednik nieruchomości – biuro nieruchomości.

 

Najważniejsze w pracy agenta nieruchomości są transakcje a transakcje to nie nieruchomości, tylko ludzie

 

Potocznie się przyjęło, że w ciągu pierwszych 3 miesięcy pracy w agencji nieruchomości powinna pojawić się pierwsza transakcja sprzedaży. Trzeba do niej dążyć. Bardzo istotne jest, aby mieć cel. Wtedy wiemy, w którym miejscu jesteśmy. 3 miesiące to prawie 100 dni. To naprawdę bardzo dużo, ale tylko wtedy, jeśli mamy jakiś plan i do niego dążymy. Nie ustawiajmy sobie może bardzo na sztywno tego okresu, ale obserwowanie swoich postępów w regularnych odstępach czasu może nam pomóc w podniesieniu jakości pracy, a to od tej jakości zależy czy będą transakcje czy ich nie będzie. Oczywiście za tymi transakcjami stoją ludzie. To oni podejmują decyzje odnośnie do sprzedaży czy zakupu nieruchomości i bardzo często, jeśli pracujemy w dobrej marketingowo agencji to od tego, w jaki sposób potrafimy komunikować się z ludźmi zależy, jaki będzie efekt biznesowy naszej pracy.

Zobacz także: Jak zostać agentem nieruchomości

 

Najczęstsze błędy w pracy agenta nieruchomości

 

Najczęstsze błędy u początkujących agentów nieruchomości w pracy są takie, że przychodzą do agencji bez doświadczenia i wiedzy i oczekują, że zostaną nauczeni. W bardzo niewielu przypadkach się to udaje zrobić. Agencje nieruchomości to firmy, które mają na celu zarabianie, a nie edukowanie. Przyuczenie, doszkolenie jak najbardziej, ale nie uczenie. Czas poświęcony na naukę przedłuża okres, w którym można zarobić pieniądze. Zdecydowanie lepiej część wiedzy nabyć przed podjęciem pracy-wyjdzie taniej i skuteczniej. Dodatkowo przychodząc na rozmowę rekrutacyjną z wiedzą lepiej na niej wypadniemy na tle konkurentów i damy sygnał, że potrafimy się angażować. To bezcenna waluta obecnych czasów. Kolejnym błędem jest szybkie zniechęcanie się. Bardzo dużo fajnych, obiecujących agentów nieruchomości bardzo szybko się zniechęca i rezygnuje z tego zawodu. Szkoda, bo zawód ten jest coraz ciekawszy i fajniejszy. Kolejnym błędem już podczas pracy jest to, że gdy nie idzie im z pozyskiwaniem nieruchomości zaczynają kombinować i czasami nawet kłamać po to, tylko aby obiecanką szybkiej transakcji z fikcyjnym klientem otrzymać nieruchomość do swojej oferty. Praca agenta nieruchomości nie polega na posiadaniu ofert a na ich sprzedaży. Takie działanie może spowodować sporo rozczarowań także na tle wizerunkowym pracy pośrednika. I nawet po chwilowej euforii, że ten świetny plan się udał może się okazać, że na dłuższą metę taka praca nie jest niczym przyjemnym.

Trzeba tylko wyjść ze strefy komfortu i dać z siebie wszystko – właśnie w tym pierwszym okresie pracy w biurze nieruchomości.

Powodzenia!

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy