Od kogo brać prowizję?

Od kogo brać prowizję?

Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest po środku między sprzedającym a kupującym. I kierując się tą interpretacją ma prawo od obu stron pobrać wynagrodzenie.
Rynek natomiast zmienił się diametralnie, zaczęło powstawać coraz więcej specjalizacji oraz nowe określenia jak agent nieruchomości, broker nieruchomości, doradca nieruchomości czy nawet sprzedawca nieruchomości. Jednocześnie coraz więcej czynności wchodzi w zakres usług biura nieruchomości. Profesjonalne agencje nieruchomości potrafią przygotować mieszkanie w taki sposób, że zainteresowanie ich nieruchomością wzrasta w sposób istotny. Najczęściej te nakłady zwracają się z nawiązką. Mimo to często uczestnikom rynku przeszkadza wysokość prowizji dla agentów nieruchomości i Ci próbują nadrobić zaległości od drugiej strony. W takim przypadku powoli może następować konflikt interesów a w przypadku ewentualnych sporów sądowych nawet kłopot.
Najrozsądniejsze jest branie prowizji od tego dla kogo się pracuje. Jeśli chcemy wziąć prowizję od 2 stron transakcji to wykonajmy na ich rzecz pracę, ale w taki sposób aby nie było to konfliktowe.

Powiązane artykuly

Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - Od kogo brać prowizję?

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Bądź na bieżąco z naszymi promocjami i nowościami