Jak wyglądają początki w pracy agenta nieruchomości

Praca w agencji nieruchomości – pierwszy miesiąc

Pierwszy miesiąc pracy w zawodzie agenta nieruchomości dla większości jest zderzeniem z nietelewizyjną rzeczywistością. Czasami ta rzeczywistość jest brutalna. Jak przetrwać?

Dotyczy to zazwyczaj tych osób, które uważają pracę w agencji nieruchomości jako coś całkowicie lekkiego i przyjemnego. Początki są tutaj trudne. Przygotowanie się do nich potrafi jednak przejść przez ten okres z mniejszą ilością stresu. Znam bardzo dużo agentów i agentek nieruchomości komunikujących w swoich kanałach social media zwrot „kocham swoją pracę” – Więc da się 🙂 Tylko trzeba wytrwać!

Od czego zacząć pracę w agencji nieruchomości?

 

Bardzo ważne jest, aby każdego dnia coś wykonać. Najlepiej jeśli te czynności będą docelowo zbliżały nas spotkania pozyskowego. Każde wytłumaczenie, usprawiedliwienie oddala nas od tego efektu. Proszę mi uwierzyć, nim się obejrzymy minie miesiąc i może się okazać, że nic wymiernego nie zrobiliśmy. Wtedy jeszcze bardziej motywacja spada i zaczynamy rozglądać się za zmianami. Jeśli porządnie przepracujemy pierwszy okres – to mając przygotowanie teoretyczne powinno być widoczne światełko w tunelu. Dlatego zacznijmy od zaangażowania oraz wykonywania czynności, które poleci nam manager. Nawet jeśli jest surowy bądź całkowicie przeciwnie – wyluzowany to gra z nami do jednej bramki i to nam musi zależeć najbardziej. Wszystkie czynności wykonujemy w pierwszej kolejności dla siebie.

Inni czytali także: W którym biurze nieruchomości pracować?

Praca agenta nieruchomości

Priorytetem w pracy w agencji nieruchomości jest posiadanie ofert nieruchomości

 

Coraz częściej agencje nieruchomości starają się profilować w taki sposób, aby oferty były spójne. Jest wiele czynników, którymi można oferty nieruchomości katalogować. Zarówno jakościowo, charakterystycznie czy lokalizacyjnie. Jeśli trafimy do ugruntowanego biura nieruchomości może się okazać, że inni pośrednicy czyszczą rynek i może być dla nas mało możliwości pozyskowych. Wtedy jeszcze bardziej należy skoncentrować się na jakości i skuteczności, aby się udało pozyskać oferty. Jeśli nasze biuro pracuje dość szeroko – to nie ograniczajmy się niczym. Starajmy się umawiać jak najwięcej spotkań traktując to także jako trening. Praca agenta nieruchomości to zdecydowanie bardziej kontakt z ludźmi niż z nieruchomościami. Podczas pracy w nieruchomościach to ludzi musimy przekonać do nieruchomości, a nie nieruchomość do ludzi.

Czym więcej kontaktu z ludźmi – właścicielami nieruchomości tym większa szansa na posiadanie towaru na półkach

Przepis na szybki sukces w pracy agenta nieruchomości

 

Najłatwiej i najszybciej wykonuje się transakcje wynajmu mieszkań. Ten rodzaj usług jest bardzo dynamiczny. Klienci poszukujący zdecydowanie szybciej podejmują decyzje dotyczące najęcia mieszkania niż zakupu. Dlatego nawet przy słabszych umiejętnościach sprzedażowych może się okazać, że klient sam kupi. Przy tych transakcjach są zdecydowanie niższe prowizje niż przy sprzedaży. Dzięki temu właściciele takich nieruchomości chętniej oddają je pośrednikom nieruchomości choćby dla oszczędności swojego czasu. Nie mniej nawet mała prowizja na sam początek potrafi być motywująca. Wiele czynności, które wykonujemy podczas wynajmu mieszkań będziemy wykonywali później podczas sprzedaży innych mieszkań. Więc ten etap jest świetnym wprowadzeniem do działań praktycznych w pracy agenta nieruchomości. Dobrze przygotowany do zawodu pośrednik nieruchomości spokojnie może już w pierwszym miesiącu dążyć do takiej transakcji a nawet kilku.

 

Zanim rozpoczniesz pracę w agencji nieruchomości poświęć czas na naukę

 

Aby szybciej oczekiwać efektów – warto jeszcze przed rozpoczęciem pracy zdobyć podstawową wiedzę zarówno z przepisów prawnych jak i z umiejętności miękkich, którymi cały czas będziemy się posługiwali w tym zawodzie. Takie wstępne przygotowanie pozwoli w większym stopniu zająć się kaloryczną pracą z delikatnym elementem przyuczenia. Praca w agencji nieruchomości jak sama nazwa wskazuje – powinna być pracą, a nie nauką, tak samo jak w zakładzie fryzjerskim czy w restauracji.

Tam nikt nie uczy podstaw strzyżenia czy gotowania. Pracownik po krótkim przeszkoleniu jest w stanie od razu wykonywać swoją pracę i zarabiać od pierwszego dnia. Są oczywiście zakłady fryzjerskie, które pewnie przyjmują fryzjerów z ulicy i oferują strzyżenie za 10pln, ale czy wiele osób wróci ponownie na strzyżenie takiej jakości? Jest coraz więcej, szkoleń, czy też kursy na agenta nieruchomości wprowadzających do zawodu agenta nieruchomości. Najlepiej wybrać te najbardziej wartościowe prowadzone przez czynnych praktyków. Nie mniej z każdego typu szkoleń jesteśmy w stanie wynieść coś dla siebie.

 

Planujesz pracę jako pośrednik nieruchomości w Warszawie lub innym dużym mieście?

 

Skorzystaj z tych podpowiedzi

  • Zawód ten od 2016 roku z roku na rok ma coraz lepszą opinię wśród społeczeństwa – Jeszcze 10 lat temu oceniany był źle
  • Z każdym rokiem będzie najprawdopodobniej coraz więcej chętnych do pracy w tym zawodzie – więc czym szybciej tym lepiej
  • Występuje tutaj prawo Pareto – 20% pośredników zarabia 80% – dąż do tego, aby znaleźć się w tej grupie
  • Niech Twoją motywacją nie będą pieniądze a chęć pomocy tym, którzy korzystają z Twoich usług. Zaangażuj się na 100% a pieniądze przyjdą same
  • Jeśli umawiasz spotkania pozyskowe przez telefon – wykonuj ich tyle, aż będą przynajmniej 2 spotkania dziennie
  • Naucz się słuchać. Bardzo często ciszą i słuchaniem powiesz o sobie więcej dobrego niż mówiąc
  • Jeśli nie ma efektów – to pracuj więcej. W każdej dziedzinie życia trening czyni mistrza!
  • Pokora. To w aktualnych czasach jest klucz do sukcesu
  • Nie poddawaj się! Steve Jobs, Elon Musk, Robert Lewandowski i nawet Jarosław Kaczyński 🙂 Mieli masę porażek. Większych lub mniejszych, ale robili swoje i doszli do celu.

Powodzenia!

 

Agencja nieruchomości GoESTE w Warszawie, w której pracuję co jakiś czas prowadzi rekrutację na stanowisko agenta nieruchomości. Jesteśmy butikowym biurem i stawiamy na jakość. Jeśli chcesz do nas dołączyć i wspólnie rozwijać swoje pasje zawodowe to zapraszam do aplikowania pod poniższym linkiem.

Praca w agencji nieruchomości

 

Chcesz porozmawiać na żywo? Odwiedź nas Kursy Nieruchomości

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy