Sztuczna inteligencja w biurze nieruchomości

Jak zostać agentem nieruchomości

Jak zostać agentem nieruchomości?

Od czego zacząć pracę jako pośrednik nieruchomości?

Praca w agencji nieruchomości jak sama nazwa wskazuje powinna być pracą, a nie nauką zawodu. O ile czas przeznaczony na wdrożenie jest naturalnym zjawiskiem, o tyle nauczanie od początku nie powinno mieć tutaj miejsca. Szczególnie że zawód aspiruje do zawodów premium. Jeśli planujemy start w nieruchomościach to przygotujmy się do tego możliwie jak najlepiej. Szybciej osiągniemy efekty i będzie większa szansa, że zostaniemy w tym zawodzie na dłużej. Warto, bo zawód agenta nieruchomości jest ciekawy, ale pamiętajmy. Wszystko co jest ciekawe przyciąga sporą liczbę osób i dlatego na początku możemy spotkać się z naturalną selekcją.

Jak zostać agentem nieruchomości z punktu formalnego?

Z punktu widzenia formalnego. Najlepiej zgłosić się do agencji nieruchomości, która nam najbardziej odpowiada i porozmawiać o naszej chęci dołączenia do zespołu. Nie kierowałbym się tutaj faktem czy ktoś aktualnie ma otwartą rekrutację czy nie – tylko bym się kierował biurem nieruchomości, które mi się podoba.

W jednym z wpisów W jakim biurze nieruchomości warto pracować? Opisywałem czym się różnią na pierwszy rzut oka biura nieruchomości. Te różnice często mają wpływ na charakter pracy agenta nieruchomości a co za tym idzie także na efekty.

Planujesz zostać agentem nieruchomości? Oto wymagania

Aktualnie jest bardzo mało ograniczeń przepisowych i prawie każdy może zostać agentem nieruchomości. Głównym wymogiem jest bycie niekaranym. W zależności od struktury agencji nieruchomości można nawiązać współpracę w różnych stosunkach prawnych. Niezależnie od formy współpracy zawsze namawiam agentów nieruchomości, aby się ubezpieczali zawodowo także indywidualnie. Koszty związane z taką polisą nie są wysokie a dają duży spokój i bezpieczeństwo prawne. Jeszcze kilka lat temu zadając sobie pytanie, jak zostać agentem nieruchomości można było dostać zawrotu głowy. Trzeba było skończyć studia profilowe, odbyć bezpłatną a czasami płatną po stronie przyszłego agenta nieruchomości.

Trwało to łącznie sporo czasu. Ale dopiero po tych czynnościach udokumentowanych można było przystąpić do egzaminu państwowego, po którego zdaniu otrzymywało się licencję zawodową nadawaną z ramienia ministra. Ten dokument upoważniał do rozpoczęcia pracy w zawodzie agenta nieruchomości. Aktualnie obowiązek posiadania licencji został zniesiony. Te aktualnie nadawane po kilkudniowych kursach mają z punktu prawa znaczenie czysto kolekcjonerskie.

Jak zostac agentem nieruchomości

Jakie umiejętności są niezbędne, aby zostać agentem nieruchomości?

Praca w biurze nieruchomości wbrew pozorom jest trudna i nie każdy się do niej nadaje. Dużo bardziej przydatne w niej są umiejętności sprzedażowe niż wyczucie stylu czy znajomość trendów wnętrzarskich. Zdolności marketingowe i psychologiczne także potrafią mieć bardzo dobry efekt. Jeśli planujesz zostać agentem nieruchomości to warto postawić na konsekwencję i nie poddawać się przy pierwszych niepowodzeniach. Jest bardzo dużo osób, które chcą zostać agentem nieruchomości, ale zdecydowana większość nie potrafi przetrwać pierwszego okresu. Namawiam, aby dać z siebie wtedy wszystko i wykonywać polecenia managera. On gra z nami do tej samej bramki. Zapraszam do zapoznania się z krótkim wpisem, w którym omawiam ten okres.

Praca w agencji nieruchomości – pierwszy miesiąc w pracy jako agent nieruchomości

Chcesz zostać agentem nieruchomości? – przygotuj się

W każdej firmie managerowie lubią i doceniają zaangażowanie i poświęcenie. Można w bardzo prosty sposób wykazać się tym już na początku. Zanim rozpoczniesz start w nieruchomościach i zostaniesz pośrednikiem nieruchomości przygotuj się do tego zawodu. Jeśli rozpoczniesz pracę po odbyciu kilku szkoleń po prostu zaczniesz pracować i będziesz realnie mógł oczekiwać wynagrodzenia. Jeśli przyjdziesz całkowicie nieświadomy to manager będzie musiał Cię uczyć, zamiast koncentrować się na wdrażaniu w strategie firmy. Nie wszystkie biura nieruchomości mają czas i możliwości, aby każdego przyuczać do zawodu.

Te najlepsze i najskuteczniejsze agencje pośrednictwa nieruchomości coraz częściej decydują się na współpracę z osobami, które pokazały, że się angażują, że im zależy. Z biznesowego punktu widzenia taki agent nieruchomości jest zdecydowanie bardziej rokujący na długoterminową współpracę od tego, który przychodzi jedynie z chęcią, aby zostać agentem nieruchomości bez podstawowej wiedzy na zasadzie próby a „nóż widelec mi się spodoba” Warto nad tym się zastanowić – bo odbycie kilku szkoleń jest łatwe do zrealizowania a można dzięki nim nie dość, że rozwinąć się, nabrać sporej dawki wiedzy. I zacząć pracę od początku w lepszej agencji nieruchomości, ale co najważniejsze. Szybciej zarabiać.

Nie jest to regułą, ale często można zauważyć, że lepsza agencja nieruchomości to lepsze nieruchomości i lepsze zarobki.

Powodzenia

PS. Chcesz zostać pośrednikiem nieruchomości? Sprawdź nasz kurs na agenta nieruchomości.

Odwiedź nasze biuro Kursy Nieruchomości

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy