Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Agent nieruchomości studia

Agent nieruchomości czy powinien skończyć studia? Pewnie! Każda dawka wiedzy jest przydatna. Studia w kierunkach związanych z nieruchomościami mają bardzo duży zasób wiedzy teoretycznej. A teorii (głównie prawa oraz administracji) w tym zawodzie jest od groma. Oczywiście jest wielu świetnych agentów nieruchomości, którzy nie ukończyli kierunków branżowych – nie jest to obowiązek, ale wiedza nabyta przez konsekwentnych studentów pozostaje na lata 😉 Miałem przyjemność ukończyć studia z zakresu pośrednictwa na AGH w Krakowie oraz z Wyceny na Politechnice Warszawskiej i uważam, że w aktualnych czasach więcej wynoszę z kierunku wyceny. Gdybym drugi raz miał się edukować w tym zawodzie wybrałbym studia z wyceny oraz jakiś kurs u praktyków z pośrednictwa.

Powiązane artykuly

Praca dodatkowa dla agentów nieruchomości

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Scroll to Top
newsletter 1 600x400 - Agent nieruchomości studia

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy