Agent nieruchomości zarobki

Ile zarabia agent nieruchomości?

Agent nieruchomości zarobki

 

Praca w agencji nieruchomości w klasycznym wariancie rozliczana jest prowizją. Dlatego ciężko jednoznacznie napisać ile zarabia agent nieruchomości tak jak to jest np. w przypadku programistów czy pracowników biurowych. Trzeba zatem otwarciu tutaj zakomunikować, że zarobki agenta nieruchomości mogą wynosić też 0 zł. Dla kontrastu podam, że byłem świadkiem także sytuacji, w której agent nieruchomości zarobił ponad 100 000PLN w ciągu miesiąca. Znane też są sytuacje, w której na transakcji komercyjnej suma wynagrodzenia była zbliżona do miliona złotych. Ale tego typu transakcje mogą trwać wiele miesięcy.

 

Kiedy agent nieruchomości ma niskie zarobki?

 

Tak jak wspomniałem wcześniej zarobki agenta nieruchomości uzależnione są od wyników. Wyniki zaś najczęściej uzależnione są od umiejętności oraz zaangażowania. W tym zestawieniu początkujący agenci nieruchomości mogą tworzyć różne kompilacje. Mieć ogromne zaangażowanie, którymi chcą nadrobić braki praktyczne oraz teoretyczne. Zdarza się też sytuacja odwrotna, czyli jest już sporo umiejętności, które mylnie przekazują komunikaty do mózgu w stylu „jesteś zwycięzcą” po których spoczywające na laurach wiedzy zaangażowanie spada do minimum. Zdarza się także, że pośrednik nieruchomości przychodzi z całkiem innej pracy, w której był na wysokim szczeblu, ale się wypalił. Zmieniając zawód na agenta nieruchomości zakładał, że to tylko pokazywanie mieszkań i do pozostałych czynności nie ma jednak zaangażowania. Gdy do tego dochodzi brak wiedzy to bez silnych znajomości i poleceń z poprzedniej pracy raczej też nic nie wyjdzie. Ostatnim powodem choć najrzadziej występującym może być brak strategii oraz słaby marketing biura nieruchomości. W obecnych czasach musi iść wszystko w parze.

 

Od którego momentu pracy agent nieruchomości zarabia dużo?

 

Ciężko jednoznacznie określić ile dla kogo oznacza dużo. Ale w aktualnych czasach w dużych miastach zajmując się sprzedażą najbardziej popularnych mieszkań. To sprzedając jedno mieszkanie agent nieruchomości zarabia 14000-20000PLN. Ile mieszkań można sprzedać w miesiącu? Czy powtarzalna sprzedaż jednego mieszkania to trudny wynik do osiągnięcia? Nie! Skoncentrujmy się na tym jednym mieszkaniu. Są agenci, którzy na rynku wtórnym potrafią zrobić ponad 30 transakcji rocznie. Jeśli będziemy przygotowani do zawodu i poświęcimy się w pełni pracy to będziemy mieli na to ok 150 godzin pracy. To wystarczająco dużo czasu, aby wykonać 60 telefonów, umówić 10 spotkań i podpisać 2-3 umowy. Dzięki takiej pracy w połowie drugiego miesiąca możemy już mieć 5 nieruchomości pod opieką. Jeśli marketing biura nieruchomości zrobi swoje to będą prezentacje, szczególnie w aktualnych czasach. Trzeba wtedy utrzymać stan posiadanych ofert nieruchomości w okolicy 5 i zawsze przynajmniej jedna się sprzeda. To jest teoretycznie najprostszy schemat. Przysłowiowo mówi się, że w 3 miesiącu powinna być transakcja sprzedaży i jest to bardzo realny okres. Tylko myślmy strategicznie i nie koncentrujmy się na jednej nieruchomości, bo po sprzedaży trzeba będzie wszystko zaczynać od początku.

Ile zarabia agent nieruchomości

 

Jak pracować, aby szybko zacząć zarabiać w zawodzie agenta nieruchomości

 

Po pierwsze trzeba się przygotować do pracy w tym zawodzie. Nawet te podstawowe stawki zarobkowe w zawodzie agenta nieruchomości są warte dania najpierw coś od siebie. Warto przeczytać kilka książek branżowych, zrobić kurs pośrednika nieruchomości, albo nawet skończyć studia kierunkowe. Od tego jak będziemy przygotowani będzie zależało w jak dobrym biurze i jak szybko zaczniemy kalorycznie pracować. Taki jest prawie każdego cel. Pracować w fajnej firmie i zarabiać zadowalające pieniądze. To jest najczęstszy błąd, który nadal występuje, że nieprzygotowani do pracy pośrednicy przychodzą do agencji zakładając, że ta ich wszystkiego nauczy. Od pierwszego dnia pracy powinniśmy skoncentrować się na wykonywaniu czynności, które przybliżą nas do zarabiania pieniędzy, czyli do pozyskiwania ofert. Sugerowałbym w pierwszych 2 tygodniach koncentrować się w 70% na ofertach wynajmu i 30% ofert sprzedaży. Po 2 tygodniach zamieniłbym proporcje. Bardzo ważna na tym etapie jest analiza, aby zobaczyć co bardziej wychodzi a co mniej. i na tych słabszych elementach się koncentrować, nawet jeśli są to najmniej ulubione czynności. Jeśli nie wychodzą nam zimne telefony to znaczy, że musimy się skoncentrować na poprawie ich jakości, Bardzo często agenci nieruchomości nie wiedzą co robią źle podczas zimnych telefonów, ale wbrew pozorom jest kilka podstawowych danych i technik, które łatwo mogą usprawnić tę czynność. Jeśli umawiamy spotkania, ale nie potrafimy przekonać właściciela do podpisania umowy to albo sami nie przekonaliśmy właściciela do siebie, albo agencja nie oferuje wystarczająco dużo i nie masz zbyt wielu narzędzi, które wyróżnią Cie na tle konkurencji.

 

Gdy agent nieruchomości jest w gazie zarabia najwięcej

Będąc początkującym agentem nieruchomości zapewne myślisz co zrobić, aby w ogóle zarobić i czy to się w ogóle uda. Jeśli będzie odpowiednie przygotowanie, zaangażowanie oraz wsparcie biura nieruchomości to powinno się udać. Jeśli nie zabrakło silnej woli to zazwyczaj się udawało.

Ale bardzo ważne jest, aby utrzymać to i pójść za ciosem. Szczególnie pierwsze większe i dla niektórych stosunkowo łatwo zarobione pieniądze potrafią bardzo szybko rozleniwić a czasami nawet błędnie dać poczucie eksperta w branży. Gdy pociąg zwolni to później bardzo ciężko się go rozpędza. Zapał za drugim razem jest mniejszy a świadomość, że trzeba wszystkie te same czynności wykonywać od początku bardzo demotywuje. Taka sytuacja jest na wyraźne życzenie agentów nieruchomości, którzy za szybko otrzymają nagrodę i nie potraktują jej jako motywacji do jeszcze cięższej pracy tylko spoczną na laurach. Nie idźcie tą drogą 🙂

Powodzenia!

Zobacz odcinek o zarobkach agenta nieruchomości w wersji wideo

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy