Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Autoprezentacja i budowanie marki osobistej

Autoprezentacja i budowanie marki osobistej

W Polsce większość stron internetowych agencji nieruchomości jest zbudowanych w modelu – wyszukiwarki ofert jako głównej pozycji strony głównej. Zdecydowanie więcej miejsca poświęca się ofertom mieszkań – często zdublowanych także w innych agencjach niż agentom nieruchomości.

Wg mnie Pośrednik Nieruchomości jest największą wartością, jaką posiada agencja nieruchomości i chowanie pracowników w głębokich zakładkach marginalizuje czynnik ludzki tego zawodu. Warto mieć na uwadze, że są osoby świadomie szukające dobrych agentów nieruchomości, którym chcą powierzyć sprzedaż swojej nieruchomości. Szukają tam, gdzie odruchowo otrzymują informacje codzienne – w kanałach, w których naturalnie spędzają dużo czasu. To nie jest takie trudne – trzeba jedynie zacząć. W wielu przypadkach wystarczy nam do tego smartfon. W pierwszej kolejności trzeba przełamać wstyd jeśli występuje. Następnie warto pomyśleć o tym co ciekawego możemy innym przedstawiać cyklicznie tak, aby kompletowanie kontentu nie pochłaniało dużej energii bo się wypalimy. Sprzęt jest tutaj rzeczą drugorzędną, ale niech mimo to będzie. Powodzenia 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly

Praca dodatkowa dla agentów nieruchomości

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Scroll to Top
newsletter 1 600x400 - Autoprezentacja i budowanie marki osobistej

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy