Agent nieruchomości pytania i odpowiedzi

Spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości – pierwsze wrażenie.

Spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości – pierwsze wrażenie

Spotkania pozyskowe to bardzo istotna część pracy agenta nieruchomości. Od skuteczności tego spotkania zależy często to czy otrzymamy możliwość oferowania danej nieruchomości czy nie. Jak wiadomo pośrednik nieruchomości musi mieć towar na półkach, aby skutecznie funkcjonować. Ta część pracy praktycznie w ogólnie nie występuje w telewizji czy internecie. Czasami się zdarza, że osoby rozpoczynające pracę w agencji nieruchomości są prawie nieświadome tego procesu uważając, że praca ta polega głównie na prezentacjach nieruchomości.

Spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości – pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie często można zrobić tylko raz. Ma to swoje plusy i minusy. Bardzo często jednak początkujący pośrednik nieruchomości jest tak skoncentrowany na tym, aby spotkanie zakończyło się podpisaniem umowy pośrednictwa nieruchomości, że potrafi zignorować bardzo ważne czynniki, które w całości mogą ułatwić osiągnięcie tego celu. Na pierwsze wrażenie w pierwszej kolejności wpływa punktualność. Jedni ją mają automatyczną inni nie. Nawet kilkuminutowe spóźnienie wobec osoby wrażliwej na ten aspekt może bardzo zepsuć nasz start. Kolejną wartością wpływającą na pierwsze wrażenie jest nasz wygląd. Zawód agenta nieruchomości coraz odważniej pojawia się w telewizji czy internecie. A tam role te odgrywają póki co wybrani agenci lub nawet aktorzy. I zazwyczaj są to osoby bardzo schludne, choć nie muszą być przy tym sztywne. Także dzięki temu właśnie wizerunek agenta nieruchomości zyskuje na wartości. Ale właśnie takich agentów nieruchomości coraz częściej ludzie oczekują. Pamiętajmy przy tym, aby dostosować się stylem i ubiorem do nieruchomości. Przesadzenie w jedną bądź drugą stronę może zostać źle odebrane.

Spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości – casting

Jeśli mamy umówione spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości z tzw. zimnego telefonu. To wielce prawdopodobne jest, że będziemy brali udział w castingu. Jeśli pracujemy na umowach wyłącznych to dobrze jeśli będziemy w pierwszej grupie, aby nikt nas nie wyprzedził z taką umową. Jeśli pracujemy na umowach otwartych to często takich spotkań mamy więcej. Wkrada się wtedy rutyna. Pamiętaj jednak, aby przygotować się do takiego spotkania pozyskowego możliwie dobrze. Jeśli przyjdziemy nieprzygotowani stracimy tylko czas, za który nikt nam nie zapłaci. Agenci nieruchomości pracujący w modelu umów wyłącznych spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości mają zazwyczaj bardziej angażujące. Przygotuj się możliwie dobrze z informacji o tej nieruchomości, które do tej pory są dostępne. Często wiadomości na temat okolicy, osiedla potrafią przekonać właściciela do nas. Właściciele nieruchomości bardzo często obawiają się współpracy z biurami nieruchomości nie będąc przekonanym co do ich zaangażowania. Mówienie wprost o zaangażowaniu zdecydowanie warto podeprzeć już samym zaangażowaniem. Wiedza dotycząca nieruchomości a także okolicy będzie na pewno pomocna ewentualnie w dalszej pracy z tą nieruchomością.

Spotkanie pozyskowe w nowej nieruchomości – cel spotkania

Moim celem podczas spotkań pozyskowych była sprzedaż samego siebie oraz biura nieruchomości, w którym pracuję. To właśnie od tego duetu często zależy to jak będziemy odebrani. Efektem skutecznej sprzedaży samego siebie jest to, że właściciel chce podpisać ze mną umowę. Od razu napiszę podczas spotkania pozyskowego w nowej nieruchomości nigdy nie koncentrowałem się na podpisaniu umowy. Zawsze chciałem, aby to właściciel chciał ją podpisać. Takie podejśdie dawało mi przewagę podczas ewentualnych negocjacji czy ustalenia warunków tej umowy. Dopiero gdy sobie to uświadomiłem i nie dążyłem do podpisania umów pośrednictwa – to skuteczność znacząco się u mnie poprawiła. Wymagało to oczywiście przestawienia sobie wszystkiego w głowie. Nie bez znaczenia była także wiedza na temat sprzedaży, jaką nabyłem. Ponieważ pracowałem w modelu umów na wyłączność to miałem niewiele źródeł wiedzy na temat strategii takiego spotkania pozyskowego w nowej nieruchomości. Teraz już doskonale wiem, że idąc na takie spotkanie warto mieć schematy i struktury takich spotkań, aby wiedzieć o czym mówić w danym momencie po to, aby budować atmosferę skutecznego sprzedawcy. Warto przed takim spotkaniem rozpisać sobie jakie wartości dodane oferujemy wobec sprzedaży bezpośredniej przez właściciela czy wartości, których nie ma konkurencja. Polecam także poznać język korzyści, którym trzeba komunikować. Bardzo ważne jest, aby dać do zrozumienia, że współpraca z Tobą będzie wymiernie korzystna wobec oczekiwań od takiej współpracy.

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy