Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Umowy na wyłączność

Umowy na wyłączność – czy warto na nich pracować

Pracowanie na umowach z klauzulą wyłączności to komfort i bezpieczeństwo z jednoczesną odpowiedzialnością. Agenci, którzy wypróbują ten model – raczej nie chcą od niego odchodzić.

To właśnie w tym modelu agencje specjalizujące się w obsłudze sprzedaży mogą wykazać się i zaprezentować wszystkie instrumenty wspomagające prezentację nieruchomości. Przeciwieństwem umów wyłącznych są umowy otwarte. Sporadycznie występujące w innych dziedzinach usług. Wynika to z obniżonego zaufania co do skuteczności agencji – kontynuowanie takiej pracy niestety pogłębia mniejszą efektywność. Najprawdopodobniej właśnie wraz z pojawieniem się umów otwartych zaczęła spadać pozytywna ocena zawodu pośrednika nieruchomości. Oczywiście umowy otwarte mają także plusy. Agencje z wyspecjalizowanym segmentem bądź obsługujące klientów poszukujących dzięki dużej ilości własnych ofert są w stanie więcej zaproponować przez co dobry agent szybciej doprowadzi do transakcji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly

Praca dodatkowa dla agentów nieruchomości

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Scroll to Top
newsletter 1 600x400 - Umowy na wyłączność

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy