Agent nieruchomości pytania i odpowiedzi

Umowy na wyłączność

Umowy na wyłączność – czy warto na nich pracować

Pracowanie na umowach z klauzulą wyłączności to komfort i bezpieczeństwo z jednoczesną odpowiedzialnością. Agenci, którzy wypróbują ten model – raczej nie chcą od niego odchodzić.

To właśnie w tym modelu agencje specjalizujące się w obsłudze sprzedaży mogą wykazać się i zaprezentować wszystkie instrumenty wspomagające prezentację nieruchomości. Przeciwieństwem umów wyłącznych są umowy otwarte. Sporadycznie występujące w innych dziedzinach usług. Wynika to z obniżonego zaufania co do skuteczności agencji – kontynuowanie takiej pracy niestety pogłębia mniejszą efektywność. Najprawdopodobniej właśnie wraz z pojawieniem się umów otwartych zaczęła spadać pozytywna ocena zawodu pośrednika nieruchomości. Oczywiście umowy otwarte mają także plusy. Agencje z wyspecjalizowanym segmentem bądź obsługujące klientów poszukujących dzięki dużej ilości własnych ofert są w stanie więcej zaproponować przez co dobry agent szybciej doprowadzi do transakcji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy