Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Umowy na wyłączność

Umowy na wyłączność – czy warto na nich pracować

Pracowanie na umowach z klauzulą wyłączności to komfort i bezpieczeństwo z jednoczesną odpowiedzialnością. Agenci, którzy wypróbują ten model – raczej nie chcą od niego odchodzić.

To właśnie w tym modelu agencje specjalizujące się w obsłudze sprzedaży mogą wykazać się i zaprezentować wszystkie instrumenty wspomagające prezentację nieruchomości. Przeciwieństwem umów wyłącznych są umowy otwarte. Sporadycznie występujące w innych dziedzinach usług. Wynika to z obniżonego zaufania co do skuteczności agencji – kontynuowanie takiej pracy niestety pogłębia mniejszą efektywność. Najprawdopodobniej właśnie wraz z pojawieniem się umów otwartych zaczęła spadać pozytywna ocena zawodu agenta nieruchomości. Oczywiście umowy otwarte mają także plusy. Agencje z wyspecjalizowanym segmentem bądź obsługujące klientów poszukujących dzięki dużej ilości własnych ofert są w stanie więcej zaproponować przez co dobry agent szybciej doprowadzi do transakcji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuly

Bardzo duża część osób planujących zostać agentem nieruchomości w znaczący sposób motywowana jest wizerunkową obietnicą dotyczącą dużych zarobków występujących w tym zawodzie. Jest to w pełni uzasadnione. W końcu agencji nieruchomości biorą udział przy drogich transakcjach. Możliwe, że nawet najdroższych występujących na wolnym rynku. Więc analogicznie nawet niskoprocentowe prowizje zamieniają się w wymiernie spore kwoty. Niestety realia bardzo często bywają takie, że praca w biurze nieruchomości nie wszystkim generuje takie przychody. Nie którym się częściowo udaje i raz na jakiś czas zrealizują transakcję co podtrzymuje na duchu i daje wiarę, że częstotliwość takich transakcji się zwiększy. Agenci nieruchomości, którzy poznali schematy generujące powtarzalne transakcje rzeczywiście zarabiają dużo a częstotliwość i przewidywalność ich zarobków jest prawie taka sama jak podczas pracy w korporacji na etacie

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - Umowy na wyłączność

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymuj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na dowolny kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy