Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości to chyba najważniejsza czynność w pracy agenta nieruchomości. Wycena nieruchomości. To ostatnia z 3 głównych specjalizacji nieruchomościowych (pozostałe to zarządzanie i pośrednictwo), która uchowała się w formie specjalizacji, z zawodowymi uprawnieniami.

Wbrew pozorom jest to bardzo trudna, często złożona czynność a tak dużo uczestników rynku podchodzi do niej jak do porównania cen śmietany w sklepie. Jest kilka głównych metod, których używa się podczas wycen. Pamiętajmy jednocześnie, że nawet zawodowo sporządzony operat szacunkowy z aktualną wyceną nieruchomości nie daje gwarancji, że ktoś się zdecyduje ją nabyć. Rzeczoznawca majątkowy podczas wyceny ma dość dużą możliwość interpretacji stąd wyceny tej samej nieruchomości mogą się różnić. Agencie nieruchomości, jeśli masz w swoim portfelu kilkadziesiąt ofert nieruchomości mieszkaniowych i wiele z nich masz dłużej niż pół roku to wiedz, że mogą one być prezentowane w nierealnych cenach. I to Ty jako opiekun oferty jesteś w pierwszej linii odpowiedzialności a nie biuro nieruchomości. Do nauki i wdrożenia tych czynności najlepsze są rejonizacje oraz specjalizacje przy których można szybko stosować jedną z prostszych metod wycen – metodę porównawczą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuly

Bardzo duża część osób planujących zostać agentem nieruchomości w znaczący sposób motywowana jest wizerunkową obietnicą dotyczącą dużych zarobków występujących w tym zawodzie. Jest to w pełni uzasadnione. W końcu agencji nieruchomości biorą udział przy drogich transakcjach. Możliwe, że nawet najdroższych występujących na wolnym rynku. Więc analogicznie nawet niskoprocentowe prowizje zamieniają się w wymiernie spore kwoty. Niestety realia bardzo często bywają takie, że praca w biurze nieruchomości nie wszystkim generuje takie przychody. Nie którym się częściowo udaje i raz na jakiś czas zrealizują transakcję co podtrzymuje na duchu i daje wiarę, że częstotliwość takich transakcji się zwiększy. Agenci nieruchomości, którzy poznali schematy generujące powtarzalne transakcje rzeczywiście zarabiają dużo a częstotliwość i przewidywalność ich zarobków jest prawie taka sama jak podczas pracy w korporacji na etacie

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - Wycena nieruchomości

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymuj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na dowolny kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy