Agent nieruchomości pytania i odpowiedzi

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości to chyba najważniejsza czynność w pracy agenta nieruchomości. Wycena nieruchomości. To ostatnia z 3 głównych specjalizacji nieruchomościowych (pozostałe to zarządzanie i pośrednictwo), która uchowała się w formie specjalizacji, z zawodowymi uprawnieniami.

Wbrew pozorom jest to bardzo trudna, często złożona czynność a tak dużo uczestników rynku podchodzi do niej jak do porównania cen śmietany w sklepie. Jest kilka głównych metod, których używa się podczas wycen. Pamiętajmy jednocześnie, że nawet zawodowo sporządzony operat szacunkowy z aktualną wyceną nieruchomości nie daje gwarancji, że ktoś się zdecyduje ją nabyć. Rzeczoznawca majątkowy podczas wyceny ma dość dużą możliwość interpretacji stąd wyceny tej samej nieruchomości mogą się różnić. Agencie nieruchomości, jeśli masz w swoim portfelu kilkadziesiąt ofert nieruchomości mieszkaniowych i wiele z nich masz dłużej niż pół roku to wiedz, że mogą one być prezentowane w nierealnych cenach. I to Ty jako opiekun oferty jesteś w pierwszej linii odpowiedzialności a nie biuro nieruchomości. Do nauki i wdrożenia tych czynności najlepsze są rejonizacje oraz specjalizacje przy których można szybko stosować jedną z prostszych metod wycen – metodę porównawczą.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly

Scroll to Top

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymaj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na pierwszy kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy