Praca w agencji nieruchomości staje się coraz popularniejsza. Ma na to wpływ kilka czynników. Jednym z nich jest zapewne fakt, że praca w biurze nieruchomości może generować całkiem wysokie przychody co bardzo często jest głównym czynnikiem przy wyborze miejsca pracy. Kolejnym czynnikiem jest znikoma bariera wejścia w nowy zawód. Pomimo dużej styczności z przepisami prawnymi, administracyjnymi czy podatkowymi nie ma ustawowego wymogu posiadania certyfikatów, czy licencji zawodowych. Kolejnym czynnikiem, który dość mocno wpłynął na popularność zawodu agenta nieruchomości jest ocieplenie wizerunku pośrednika nieruchomości, który jeszcze kilka lat temu był bardzo słabo oceniany i tylko osoby mocno przeświadczone o chęci pracy w agencji nieruchomości decydowały się na ten zawód.

Asertywność Jak powiedzieć Nie Jak utrzymać skuteczność.

Asertywność. Jak powiedzieć Nie. Jak utrzymać skuteczność.

Umiejętność mówienia nie to niewątpliwie bardzo przydatna zdolność. Nie tylko w zawodzie agenta nieruchomości, ale także w życiu. Sztuką jest jednak umiejętne korzystanie z tego zwrotu, gdyż między asertywnością a zrobieniem komuś przykrości jest bardzo cienka linia.

W zawodzie agenta nieruchomości bardzo często kwestie formalne polegają na ustaleniach. I właśnie te ustalenia jeśli będą niekorzystne, mogą nieść za sobą bardzo wiele niedogodności, które czasami nabierają efekt kuli śnieżnej. Zaniechana asertywność potrafi być mylona z byciem uprzejmym. Jeśli się zgodzimy na ustępstwa to najprawdopodobniej nie będziemy z tego tytułu mieli taryfy ulgowej przy rozliczaniu naszych działań. Jeśli ktoś nie posprząta ogrodu przed sesją fotograficzną to wiedzmy, że ten ogród wypadnie słabo na zdjęciach i być może cała nieruchomość nie oczaruje potencjalnych zainteresowanych dla których ogród był wartością bardzo silnie dodaną przy ucieczce z miasta na przedmieścia. Brak sprzedaży pójdzie na nasze konto.

Największe straty wizerunkowe agent nieruchomości generuje najczęściej przez: obiecywanie rzeczy bez pokrycia bądź właśnie przez brak asertywności i podejmowanie się rzeczy, które ciężko jest zrealizować.

Nie bójmy się mówić nie. Nie bójmy się odmawiać pracy przy nieruchomościach, których nie czujemy. Bądźmy asertywni ale także konsekwentni w działaniach i koncentrujmy się na końcowym rezultacie do którego doprowadzą nas konkretne kroki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązane artykuly

Bardzo duża część osób planujących zostać agentem nieruchomości w znaczący sposób motywowana jest wizerunkową obietnicą dotyczącą dużych zarobków występujących w tym zawodzie. Jest to w pełni uzasadnione. W końcu agencji nieruchomości biorą udział przy drogich transakcjach. Możliwe, że nawet najdroższych występujących na wolnym rynku. Więc analogicznie nawet niskoprocentowe prowizje zamieniają się w wymiernie spore kwoty. Niestety realia bardzo często bywają takie, że praca w biurze nieruchomości nie wszystkim generuje takie przychody. Nie którym się częściowo udaje i raz na jakiś czas zrealizują transakcję co podtrzymuje na duchu i daje wiarę, że częstotliwość takich transakcji się zwiększy. Agenci nieruchomości, którzy poznali schematy generujące powtarzalne transakcje rzeczywiście zarabiają dużo a częstotliwość i przewidywalność ich zarobków jest prawie taka sama jak podczas pracy w korporacji na etacie

Od kogo można brać prowizję?

Prowizja pośrednika nieruchomości Pośrednik nieruchomości przy niektórych analizach słowotwórczych może oznaczać, że jest pośrodku między sprzedającym a kupującym. I kierując

Więcej »
Przewiń do góry
newsletter 1 600x400 - Asertywność Jak powiedzieć Nie Jak utrzymać skuteczność.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER

Otrzymuj dostęp do niepublikowanych treści i zyskaj
10% rabatu na dowolny kurs

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zgoda
Privacy Policy